T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Suda Doğum Ünitesi

Güncelleme Tarihi: 15/05/2019


             Sağlık Bakanlığı tarafından normal doğumu teşvik etmek amacıyla planlanan ve hayata geçirilen Hidroterapi Eşliğinde Travay (HET) pilot çalışması kapsamında Hastanemizde tam donanımlı ‘Suda Doğum Ünitesi’ hizmete sunuldu.

                   Suda Doğum Ünitesiyle anne adaylarının çok daha konforlu bir doğum gerçekleştirebileceklerini belirten Hastanemiz Başhekimi Op. Dr. Gökhan Tosun, bu yöntemle normal doğum tercihinin artırılmasını sağlayarak, normal doğum oranlarının yükselmesini hedeflediklerini söyledi.

            09 Kasım 2018 Cuma günü saat 12:10 ‘da 2.çocuğuna 41 haftalık gebe olan anne adayımız, 3380 gr. ağırlığında ve 50 cm boyunda olan erkek bebeğini, suda doğum eğitimlerini alan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanımız Uz.Dr.Can ATA ve Ebe Evrim KARAKABAK’ın başarılı çalışmalarıyla dünyaya getirdi.

                  Suda Doğum Ünitesi Hizmetlerinden Kimler Yararlanabilir?

     
Suda doğum ünitesi hizmetlerinden gebelik süresi 37-40 hafta arasında olan anne adaylarından; bebeğin baş geliş ve normal kiloda olduğu,

  • Daha önce sezaryenle doğum yapmamış, kalp hastalığı, şeker hastalığı ve tansiyon rahatsızlıkları olmayanlar ile hekimin uygun gördüğü düşük riskli tüm gebeler bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanabilirler.
  • OZHN7509.JPG
  • OZHN7512.JPG
  • OZHN7531.JPG
  • OZHN7540.JPG