T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Çocuk Acil Servis

Güncelleme Tarihi: 23/10/2018

Acil servise başvuran tüm hastalar kapıda Doktorlarımız tarafından değerlendirilerek hastalığının aciliyetine göre sınıflandırılıp (triaj) uygun bölüme alınmaktadır. Şuan için sağlık bakanlığının uyguladığı 3’lü triaj sistemi geçerlidir. Hastalar kapıda geliş sırasına göre değil, aciliyetine göre kırmızı,sarı ve yeşil renkler ile kod alırlar. Kırmızı kodlu hastalar bekletilmeden içeri alınır.
Yakın takip ve tedavi gerektiren ve kalp hastalığı, solunum sıkıntısı, multipl travma gibi yakınmaları olan hastalar monitorlü alanda değerlendirilirken, yakın takip gerektirmeyen diğer travma hastaları, baş ağrısı, karın ağrısı ve benzeri yakınması olan hastalar ise hızlı bakı alanlarında değerlendirilmektedirler.

Acil servise başvuran hastaların ortalama bekleme süreleri 5 dakikanın altında olmasına rağmen, kalabalık saatlerde hayatı tehdit edici yakınması olmayan hastalar için bu süre uzayabilmektedir. Çoklu travma hastaları ise hızla resüsitasyon odasına alınmakta ve Acil Tıp Uzmanı gözetiminde bir kıdemli Acil Tıp Asistanı tarafından değerlendirilmekte ve gerekli tedavileri yapılmaktadır. Hastanın yapılan tetkik ve tedavilerinin ardından yatış gerektiren bir durum saptanırsa uygun bölümden konsültasyon istenip hasta ilgili bölümde yer olursa yatırılmaktadır.

  • bucada-acil-servis.jpg
  • bucada-acil-servis-2.jpg
  • bucada-acil-servis-3.jpg